x
AYNI GÜN KARGO!MEMNUNİYETİNİZ ÖNCELİĞİMİZ!
Müşteri Destek Hattı : 08503022732
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Ürün Liste görseli
Filtre
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
Sırala
Sırala
Alfabetik A-Z
Alfabetik Z-A
Yeniden Eskiye
Eskiden Yeniye
Fiyat Artan
Fiyat Azalan
Rastgele
Puana Göre
Varsayılan Sıralama
Sırala
Toplam 128 ürün bulunmaktadır.

PLC Ürünleri

PLC ürünleri üretimde iş aletleri kapsamında verimliliği artıran ürünler olarak bilinir. Endüstri ürünlerinin doğru bir şekilde çalışması üretim bakımından önemlidir. Bu noktada süreç işleyişinde iyi bir kontrol ve izleme gerekmektedir. Sorunsuz bir iş akışı kapsamında bu ürünlere ihtiyaç duyulmaktadır.

PLC ürünleri nedir derseniz verimlilik analizi yapan ve üretimde aletler üzerinde kullanılan ürünlerdir. Özellikle otomasyonda geniş işleve sahiptirler. Gelişmiş teknoloji ve donanımsal seçenekleri bilgi aktarma konusunda destek olmaktadır.

Tüm üretim süreçlerinde iş aletleriyle sürekli etkileşim hâlinde olmaktadırlar. Ani veya olası bir ihtiyaç durumunda mikrobilgisayar özelliğini devreye sokmaktadır. 

Teknik Özelliklere Göre Ayrılan PLC Çeşitleri 

PLC teknik özelliği ve kullanımıyla otomasyon sistemlerinde kullanılmaktadır. Programlanabilir bir kontrol cihazı olan PLC'ler, endüstriyel uygulamalar için tasarlanmıştır. Çok yönlü işlevli olmalarıyla PLC çeşitleri ürünlerimizi yakından inceleyebilirsiniz: 

 • Programlanabilir döngülerde bulunan ve proses kontrol özelliğine sahip Seviye 1 Dağıtık bir PLC ürünüdür. Kullanışlı olması sonucu en çok tercih edilen modellerden biri olmaktadır.
 • Elektronik devre elemanlarından biri olan transistör PNP 14 giriş sayısına sahiptir. Ayrıca elektrik teknolojisinin her alanında sıkça kullanılmaktadır.

Gelişmeleri Her Geçen Gün Devam Eden PLC Ürünleri

PLC teknolojisi her geçen gün gelişen ve gelişmeye devam eden bir teknolojidir. Buradaki amaç; daha fazla verimlilik ve uyumluluğun artmasını sağlamaktadır. Amaç faktörleri dolayısıyla PLC’nin ortaya çıkmasındaki nedenler olarak bilinmektedirler. Artık daha küçük ürünlerin pazarda yer alması fonksiyonlarının gelişmiş olduğunu göstermektedir.

PLC ne işe yarar derseniz esnek yapısıyla fazla fonksiyon seçeneği sunmaktadır. Kolay programlama özelliği ile kullanıcıların rahatça kullanmasını sağlamaktadır. 

Çalışma Evreleri ile PLC Ürünlerini Tanıyın

PLC çeşitlerinin çalışma mekanizmaları diğer sistemleriyle ortaktır. Yani birbirine destek veren bir sistem görmek mümkündür. İşlem üniteleri ve hafıza bölümü evrelerin ilk kısmını oluşturmaktadır. Bahsedilen giriş ve çıkışlar yine birbirine uyumlu çalışarak aktivite olmaktadırlar.

Her birimin kendine ait bir görevi vardır. Öncelikle giriş verileri okunmaktadır, ardından PLC’nin çalıştığı görülmektedir. Ürünlerin birbirine uyumlu çalışmalarıyla 0 ve 1 değerleri kodlanmaktadır. Yorumlama ve analiz işlemleri kodlanma sonrası gerçekleşmektedir. Ayrıca bilgisayara daha önceden inmesi devreye hızlı girmesini sağlamaktadır.

PLC’nin çalışma evreleri birbirini izlemektedir. Buradaki temel nokta diğer aletlerin buna uyum sağlayıp sağlamamasıdır. Bunun için verilerin yorumlanması önemlidir. Bununla birlikte diğer ürünlerin aynı şekilde aktive olması doğru bir çalışmayı sağlamaktadır. Kısacası PLC’nin yapacağı her adımda birimler arası uyumun olması beklenmektedir.

En İyi PLC Sistemini İhtiyaçlarınıza Göre Seçin

PLC sistemlerine bakarken göz önünde bulundurmanız gereken faktörler vardır. Bunlar; bütçe, sistem fonksiyonları, markası, kullanım süresi, ihtiyaca uygun olup olması vb. şeklindedir. Sistemle birlikte birçok aksesuar çalışmaktadır. Bu aksesuarları ve modülleri de dikkate almanız çalışma süreçlerinde avantaj sağlamaktadır. Yani en iyi seçim birçok faktöre bağlı değişkenlik göstermektedir.

İhtiyacınızın ne olduğunu bilmek ve ürün kataloglarını incelemek tercihinizi olumlu etkilemektedir. Örneğin standart PLC gelişmiş uygulamalar için uygun olmamaktadır. Sistem basit uygulamalarda aktif bir şekilde çalışmaktadır. Bundan dolayı güvenlik, hız ve verimlilik de seçim sürecinde etki sağlamaktadır. İhtiyaca uygun ürünün çalışma mekanizmasını incelemeli, bunu baz almanız gerekmektedir.

Kolay Adapte Sağlayan PLC’nin Avantajları

PLC otomasyon sistemlerin sıkça kullandığı ürün gruplarıdır. Kendi içinde sistematik bir şekilde çalışmaları sonucu otomasyon sistemlerini başarılı kılmaktadırlar. Özellikleri dolayısıyla sağlayacağı faydalardan söz etmemek olmaz. Özellikle sıcaklık gibi etkenlere dayanıklı olmaları önemlidir.

Bu sistemlerin diğer sistemlere göre karşılaştırma yapılmasında nispeten daha az hata bulunmaktadır. Çünkü düzenli bir şekilde sistemlerinin birbirini takip ederek çalışması verimliliği artırmaktadır. 

Kolay adaptasyon sağlayarak çalışma mekanizmalarını ortaya koymaktadırlar. Gerekli uyum ve koordinasyon sonucu PLC genişleme birimleri avantaj sağlamaktadırlar. Bununla birlikte:

 • Elektriksel ve mekanik darbelere, aşırı sıcaklıklara dayanıklıdırlar.
 • Hata minimum seviyede olmakta, bu verimlilik artışı sağlamaktadırlar.
 • Üretimin artmasını sağlayarak esneklik, hız ve kalite özelliklerini göstermektedirler.
 • Analog giriş çıkışa sahip olmaları sonucu kontrol mekanizmaları güçlüdür.
 • Yazılım tabanına sahip sistem ile sıralama ve sayma işlemleri rahatlıkla tamamlanmaktadır. Sorunların hızla çözüme kavuşması mümkündür.
 • İşletmelerin üretim kısmında özellikle tercih edilen genişleme birimidir. Uzun vadede işletmelere fayda gösterimektedirler. Bu da hem maliyet hem hem de kullanım süresi bakımından verimliliği artırmaktadır. Ayrıca bu noktada az hata bulunmakta, masraflar en aşağı seviyede olmaktadır.
 • Sistemler boyut olarak yer avantajı kazandırmaktadır. Çok kablolu bir sisteme sahip olmadıkları için kullanım kolaylığı sunmaktadır. 

İhtiyacınıza ve Cebinize Uygun PLC Fiyatlarını Öğrenin

PLC’nin birbirinden farklı teknik özellikleri kadar fiyatlarının da farklı olduğunu söylemek mümkündür. PLC çeşitleri ve modelleri her sisteme özel olarak ayrışmaktadır. Uygun PLC fiyatları donanımı temel almaktadırlar. Fiyatlar genellikle 1436 TL - 48164 TL arasında değişmektedir.

Memnuniyet duyacağınız birbirinden farklı işleve sahip kaliteli PLC ürünleri Ardaexpress’te sizleri beklemektedir. Bütçeniz düşünülerek hazırlanan fiyatları indirimli bir şekilde kategorimizden inceleyebilirsiniz. 

PLC ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

PLC ürün nedir?

PLC (Programlanabilir Mantıksal Denetleyici) birçok üretim mekanizmasında yer alan bir ürün grubudur. Bu sistem sayesinde otomatik iş yaptırabilirsiniz. Otomasyon ve yazılım tabanlı olan bu ürün üretim ve kontrol işlemlerinde ön plana çıkmaktadır. Özellikle isteğe göre programlanabilme özellikleri ile fabrikalarda sıkça kullanılmaktadır.

PLC nedir nerelerde kullanılır?

PLC fabrikaların üretim ve kontrol kısımlarında yer almaktadır. Makine kontrolünden imalat hatalarına kadar birçok sorunu tespit edebilmektedirler. Arkasındaki çalışma mekanizmasının iyi olmasından ötürü sorunlar hızlı bir şekilde çözülmektedir. Tüm süreçlerin denetiminde rahatlıkla kullanılmaktadırlar.

PLC sistemi içinde neler var?

PLC sistemlerinde üç bölüm yer almaktadır. Bunlar:

 • Giriş
 • Merkezi işlem 
 • Çıkış

Transistörlerin çalıştırılması sonucu alıcılara uyarı gitmektedir. Yani bir şekilde kumanda edilerek çalışma mekanizması aktifleşmektedir. Çıkış transistörleri ile röleler de yer almaktadır.

PLC ile neler yapılabilir?

PLC ile otomasyon ve endüstriyel alanlarda kullanım gerçekleştirebilirsiniz. Saymadan zamanlamaya veri kontrolünden fonksiyona kadar işlevlere sahiptir. Birçok noktada aktif rol oynaması kişilerin gözlemleme ve kontrol mekanizmasını geliştirmektedir. Hem üretim hem de kişilere birçok avantajı beraberinde getirmektedir.

PLC başlıca kullanım alanları nerelerdir?

PLC kullanım kolaylığı ile birçok yerde kullanılan bir otomasyon sistemidir. Bu alanlar şöyledir:

 • Çimento sanayi
 • Tekstil sanayi
 • Asansör tesisleri
 • Aydınlatma sistemleri
 • Havalandırma ve soğutma tesisleri
 • Kimya
 • Tarım
 • Enerji 
 • Paketleme ve ambalajlama tesisleri

Fabrikalarda veya diğer alanlarda PLC’nin yer alması ne fayda sağlar?

PLC üretim ve endüstriyel ortamlarda kullanılmaktadır. Sağladığı faydalar hem kişiler hem de çevre faktörlerini olumlu bir şekilde etkilemektedir. Güvenilirlik, esneklik, gelecekteki analizler  ve verimlilik olmak üzere pek çok avantajları sunmaktadır.

PLC’nin diğer sistemlere göre temel farkları nelerdir?

Elektronik sistemlerin birçoğu kablo kullanmaktadır. Ancak PLC az kablo kullanması sonucu kolaylık bakımından destek vermektedir. Diğer bakımdan bu ürünlere bilgisayar aracılığıyla müdahale edilebilir. Geleneksel sistemler fiziksel müdahaleye ihtiyaç duymaktadırlar. Programlanabilme ve depolama seçenekleri yine PLC kullanım faydaları olmaktadır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.