x
AYNI GÜN KARGO!MEMNUNİYETİNİZ ÖNCELİĞİMİZ!
Müşteri Destek Hattı : 08503022732
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Ürün Liste görseli
Filtre
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat

Isıtma ve soğutma ürünleri, özellikle soğuk kış aylarında evlerin ve işyerlerinin en önemli ihtiyaçları arasındadır. Bu ürünler sayesinde sıcak ve rahat bir ortam sağlamak mümkündür. Ayrıca yaz aylarında aynı şekilde önemli bir ihtiyaç hâline gelirler.

Isıtma ve soğutma ürünleri arasında yer alan en yaygın kullanılan lardan biri şüphesiz ki klima sistemleridir. Klima sistemleri, yazın sıcaklığını düşürmek için kullanılırken kışın da ısıtma işlevi görürler. Bu nedenle bu sistemler, yılın herhangi bir döneminde kullanılabilecek en uygun seçenekler arasındadır.

Isıtma ve soğutma ürünleri arasında bir diğer yaygın kullanılan ürün de kombi sistemleridir. Kombi sistemleri, evlerde kullanılan sıcak suyu sağlar. Ayrıca ısınma işlevi görürler. Bu sistem, klima sistemlerine göre daha ekonomik bir seçenektir.

Aradığınız Isıtma ve Soğutma Modelleri Bir Arada 

Isıtma ve soğutma modelleri, modern yaşamın vazgeçilmez bir parçasıdır. Bu ısıtıcı ve soğutucu sistemler pek çok yerde kullanılır. Kısa sürede iç mekân sıcaklıklarını kontrol etmek ve konforunu artırmak görevi görürler. Size önerilen ve en çok tercih edilen modellere aşağıda yer verilmiştir:

Elektrikli Fanlı Isıtıcılar

Elektrikli fanlı ısıtıcılar, evlerde, ofislerde veya diğer kapalı alanlarda ısınma ihtiyacını karşılarlar. Bu cihazlar, fanlar aracılığıyla odanın hızlıca ısınmasını sağlamak için elektrik enerjisi kullanırlar. 

Elektrikli ısıtıcılar, kullanımı kolay, taşınabilir, sessiz çalışır ve enerji verimliliği sağlarlar. Bununla birlikte, yüksek miktarda güç tüketirler.

Klimalar

Klimalar, sıcaklık, nem ve hava kalitesini kontrol etmek için kullanılan cihazlardır. Bir dizi teknoloji ve özelliklere sahiptir. Bazı klimalar, ısı pompaları kullanarak havayı ısıtmak veya soğutmak için enerji verimliliği sağlar. Klima modelleri, kullanımı kolay ve evin ihtiyacına uygun şekilde bir ortam sağlamak için idealdir.

Kombi

Kombi, evlerde veya binalarda sıcak su ve ısıtma ihtiyacını karşılar. Doğalgaz, LPG veya elektrikle çalışırlar. Suyu ısıtmak için sıcak suyu depolamak için bir tank içerirler. 

Kombiler, yüksek verimlilik, düşük yakıt tüketimi ve karbon emisyonları ile enerji tasarrufu sağlarlar. Isıtma sistemleri arasından kullanımı kolay ve düşük maliyetli bakımı nedeniyle popüler bir seçimdir.

Bütçenizi Aşmayan Isıtma ve Soğutma Fiyatları

Isıtma ve soğutma fiyatları oldukça önemlidir. Fiyatlar, kullanılan sistem ve cihazların kalitesine, markasına ve kapasitesine bağlı olarak değişir. Klima fiyatları, özellikle marka ve model seçimine bağlı olarak oldukça farklılık gösterir.

Aynı şekilde, kombi fiyatları kullanılacak olan cihazın özelliklerine göre belirlenir. Isıtma soğutma sistemleri almadan önce fiyatları araştırmak ve bütçenize uygun olan bir seçim yapmanız gerekir.

Bunun yanı sıra, ısıtma ve soğutma modelleri alırken enerji verimliliğini göz önünde bulundurmalısınız. Verimli sistemler, hem enerji tasarrufu sağlar hem de uzun vadede düşük maliyetlere neden olur. Bu nedenle, enerji verimliliği yüksek olan ısıtıcı ve soğutucu tercih edilmelidir. Ayrıca soğutma sistemleri arasından seçebileceğiniz pek çok ürün mevcuttur.

Arda Express, enerji verimliliği yüksek olan ürünleri sizlerle buluşturur. İhtiyacınıza göre kolay kullanım imkânı sunan ve ortamın havasını olumlu etkileyen ürünleri tercih edebilirsiniz. Fiyat aralıkları 210 TL - 27330 TL arasındadır. Doğru seçimler yaparak maliyetlerimizi azaltabilir, konforlu bir yaşam alanı yaratabilirsiniz.

Isıtma ve soğutma sistemleri arasındaki fark nedir?

Isıtma soğutma sistemleri nedir sorusuna cevap verebilmek için aralarında farkları bilmek gerekir. Öncelikle ısıtma sistemleri, soğuk havalarda ortamı ısıtmak için kullanılır. Soğutma sistemleri ise yaz aylarında iç mekânları serinletme işlevine sahiptir. 

Isıtma sistemleri, genellikle radyatörler veya ısıtıcılar gibi cihazların kullanılması ile çalışır. Soğutma ürünlerinde klimalar veya vantilatörler gibi cihazlar bulunur.

Hangi ısıtma ve soğutma ürünleri en verimli seçeneklerdir?

Enerji verimliliği, kullanılan cihazların türüne ve modeline bağlı olarak değişebilir. Ancak genel olarak inverter klimalar ve kombi sistemleri en verimli seçenekler arasında yer alır. Bu cihazlar, enerji tasarrufu sağlar ve daha düşük maliyetlere neden olur. Ayrıca ısıtma ve soğutma fiyatlarını etkileyen bir faktör olarak karşınıza çıkar.

Isıtma ve soğutma sistemleri satın almadan önce nelere dikkat edilmeli?

Isıtma ve soğutma ürünleri almadan bazı detayları bilmeniz gerekir. Öncelikle kullanılacak olan mekânın büyüklüğüne ve ihtiyaçlarına göre doğru sistem ve cihaz seçilmelidir. Ayrıca, fiyatlar, enerji verimliliği, marka ve model seçimi gibi faktörlere de dikkat edilmelidir.

Klima temizliği ne sıklıkla yapılmalıdır?

Klima temizliği, kullanıma bağlı olarak farklılık gösterse de genellikle yılda bir keredir. Klimanın filtresi ve dış ünitesi, düzenli olarak temizlenmeli ve bakımı yapılmalıdır. Bu, cihazın hem doğru işlevli çalışmasında hem de uzun süre kullanılmasında aktif bir rol oynar.

Isıtma ve soğutma ürünleri ne kadar ömürlüdür?

Ev tipi ısıtma soğutma sistemleri ömrü bazı faktörlere bağlıdır. Bu faktörlerde; kullanılan cihazların kalitesi, kullanım sıklığı ve bakımı gibi unsurlar vardır. Ancak ürünler genellikle 10-15 yıl arasında bir ömre sahip olabilirler.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.