x
AYNI GÜN KARGO!MEMNUNİYETİNİZ ÖNCELİĞİMİZ!
Müşteri Destek Hattı : 08503022732
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Ürün Liste görseli
Filtre
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
Sırala
Sırala
Alfabetik A-Z
Alfabetik Z-A
Yeniden Eskiye
Eskiden Yeniye
Fiyat Artan
Fiyat Azalan
Rastgele
Puana Göre
Varsayılan Sıralama
Sırala
Toplam 116 ürün bulunmaktadır.

Basınç Sensörü Modelleri

Basınç sensörü maddenin hâllerini ölçmeye yarayan bir cihaz olarak bilinmektedir. Mühendislik alanı gibi üretim, kalite kontrol ve diğer birçok yerde kullanılmaktadır. Sensör çeşitleri ürünlerinde basıncın dönüşümü gerçekleşmektedir. Elektrik sinyallerine dönüşümü gerçekleşen basınç ile veri, analiz ve takip gibi durumlar kazanılmaktadır. 

Ortamın kapalı olduğunu düşünüldüğünde birçok bileşen bu ortamda vardır. Bu bileşenler anlık olarak uygulanan basınç ile verisini ortaya çıkarmaktadır. Ardından dönüştürücülerin devreye girmesiyle uygulamalarda kullanım gerçekleşmektedir.

Maksimum Seviyeye Sahip Basınç Sensörleri Çeşitleri

Basınç sensörü ve şalteri çeşitlerini incelediğinizde kullanım alanlarına göre ayrılmaktadır. Bununla birlikte özellikleri ve kalitesi yine ayıran faktörlerdendir. Dijital basınç ölçerden diğer sensörlerin özelliklerine kadar birçok ortak özelliği taşıyan ürüne bakabilirsiniz:

Optimum basınç ölçme özelliğine sahip hava basınç sensörü aynı zamanda basınç seviyesini ölçmektedir. Elektronik basınç sensörleri kategorisinde bulunan ürünün basınç aralığı 0 - 16 arasındadır. Her yerde çalıştırabileceğiniz sensör kontrollü sıvı özelliğinde şu verilere sahiptir:

  • Hava (-30…135 °C)
  • Taze su (0…135 °C)
  • Hidrolik yağ (-30…135 °C)
  • Gaz (-30…135 °C)
  • Soğutma sıvısı (-30…135 °C)

Basınç Ölçer Sensör Özellikleri

Basınç ölçer sensörlerin en önemli özelliklerinden biri teknolojiyle gelişmeleridir. Özellikle ısı sistemlerinde ısı değerinin ölçülmesinde büyük faydalar sağlamaktadırlar. Ayrıca ısı sistemine ek olarak otomobil lastikleri kullanım alanlarından biri olmaktadır. Fan veya klima gibi aletlerde hava basıncı sensörü özelliklerini yakından görmek mümkündür.

Basınç Ölçmeye Yarayan ve Kolaylık Sağlayan Sensör Fiyatı

Basınç ölçer sensörler günümüzün pek çok alanında kullanılmaktadır. Ölçümleme işlemi neredeyse tüm iş ağında önemlidir. Projelerin sürekliliğinde buradaki veriler yol haritası olmaktadır. Sensör fiyatları bu gibi bağlamlardan etkilenmektedir. Garanti, kalite, sektör ve proje nitelikleri fiyatları belirlemektedir.

İhtiyacınız olan basınç ölçmeye yarayan sensörler Ardaexpress’te! Basınç sensörü fiyatları genellikle 1500 TL - 2500 TL arasında değişmektedir. Kalitesini ön plana çıkaran ürünlerimiz ile sensör arayışına son verebilirsiniz. Tek bir tıkla bütçenize uygun fiyatları görebilirsiniz.

Kontrol Edilebilen Basınç Şalteri

Basınç şalteri teknoloji ürünlerinden biridir. Gündelik yaşam alanlarımızda iş merkezleri başta olmak üzere birçok yerde kullanılmaktadır. Çalışma prensibi elektrik akımına dayanmaktadır. Elektronik basınç şalteri özelliklerinden faydalanmak için akımdan doğru yararlanmak gerekmektedir.

Elektrik işlevli basınç şalterleri elektrik akım kontrolünde kullanılmaktadır. Verilerin alt veya üst gibi durumlarında kontrol edilebilmektedir. Basınç şalteri çeşitleri birçok marka tarafından üretilmektedir. Güvenilir alanlar için basıncın ölçülerek elektrik sinyallerine çevrilmesi mümkündür.

Güvenli Alanlar Yaratan Basınç Şalteri Modelleri

Basınç kontrol şalterleri elektrikli mekanizmalar arasında önemlidir. Özellikle şirketler sıkça bu ürüne ihtiyaç duymaktadır. Genellikle birçok alanda sistemlerin baskı seviyesini ayarlama işlevlerine sahiptirler. 

Sabit ölçekli basınç şalteri ürünü elektromekanik basınç sensörü bileşen tipine sahiptir. Herhangi bir konumda çalışma mekanizmasını gösterebilmektedirler. -25…70 °C

aralığında çalışmaktadırlar. Bununla birlikte kontrollü sıvı verileri şunlardır:

  • Hava (0…160 °C)
  • Taze su (0…160 °C)
  • Hidrolik yağ (0…160 °C)

Basınç Şalteri Seçiminde Doğru İşlev Önemlidir

Basınç şalteri nedir sorusu kadar nasıl seçim yapmanız gerektiği de çok önemlidir. Çünkü performans gösterme kapasitesinin işlevli olması gerekmektedir. Bu ürün endüstriyel sistem dahil olmak üzere sistemlerin basınç düzeyini kontrol eden bir araçtır. Belirli bir basınç seviyesine ulaştığında otomatik olarak açılır veya kapanır.

Sistemlerin güvenli ve verimli bir şekilde çalışmasını sağlamaktadırlar. Basınç şalteri seçimi yapmada uygulama ihtiyacı, basınç aralığı ve malzeme kalitesi gibi maddeler incelenmelidir:

Uygulama İhtiyacı: Sistem ihtiyaçları şalter seçiminde ilk faktör olmalıdır. Çünkü sistemin ihtiyacına yönelik değerlendirme yapılacaktır. Su ve gaz dağıtım sistemleri, HVAC sistemleri ve endüstriyel sistemlerde farklı uygulanmaktadır. Bu ihtiyaçlara yönelik uygun şalter seçilmelidir. 

Basınç Aralığı: Sistemin çalışma aralığı basınç şalteri seçiminde dikkat edilmesi gereken noktalardandır. Bilindiği üzere şalter belli aralıkta açılır ve kapanır. Sistem çalışma aralığına uygun şalter seçimi ürünün düzgün çalışması için önemlidir. 

Malzeme Kalitesi: Endüstriyel uygulamalar yoğun süreç gerektiren bir iş akışına sahiptir. Bununla birlikte süreçte kullanılan malzemeler kalite kontrol sürecinde aktiftir. Ağır koşulların ortama hâkim olması malzeme seçimini önemli kılmaktadır. Basınç seviyesi, nem oranı, sıcaklık ve ağırlıklara dikkat edilmesi gerekmektedir.

Her Cebe Uygun Basınç Şalteri Fiyatları Ardaexpress’te!

Basınç şalterleri fiyatları yoğun olduğu sektöre göre değişmektedir. Şirketlerin en önemli araçlarından biri olmakla birçok alana hizmet etmektedirler. Elektrik akımını açma kapama görevine sahip ürünlerin performansı önemlidir. Genellikle fiyatlar performansa bağlı olarak 2400 TL’den başlamaktadır.

Basınç kontrol şalter modelleri fiyat performans konusuyla ön plana çıkmaktadır. Örneğin, su pompalama sistemleri için kullanılan su basınç şalterleri farklı fiyatlarla sahiptirler. Yine gaz dağıtım sistemleri için kullanılan şalterlerin fiyatı farklıdır. Ardaexpress olarak ihtiyacınıza yönelik şalter modellerini kategorimizden inceleyebilir, cebinize uyan fiyatlardan yararlanabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.