x
AYNI GÜN KARGO!MEMNUNİYETİNİZ ÖNCELİĞİMİZ!
Müşteri Destek Hattı : 08503022732
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Ürün Liste görseli
Filtre
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
Sırala
Sırala
Alfabetik A-Z
Alfabetik Z-A
Yeniden Eskiye
Eskiden Yeniye
Fiyat Artan
Fiyat Azalan
Rastgele
Puana Göre
Varsayılan Sıralama
Sırala
Toplam 1382 ürün bulunmaktadır.

Şalt

Şalt malzemeleri elektrik sistemlerinin güvenli bir şekilde çalışmasını sağlar. Sistemler üzerinde pek çok farklı işletme sahip malzemeler üretilir. Bu sayede sistemler çok daha güvenli ve verimli şekilde çalışır. Şalt malzemeleri pek çok farklı amaçla kullanılmaktadır. Bu alanlar arasında elektrik devrelerinin çalışmaları gibi pek çok farklı kontrol bulunur. Şalt malzemeleri almak istiyorsanız bu ürünleri incelemeniz fikir sahibi olabilmeniz mümkün hale getirecektir.

Şalt Malzemeleri

Şalt malzemelerinin pek çok farklı kullanım alanı vardır. Sigorta, şalter, jöle veya sigorta kutusu gibi pek çok farklı ürünün barındırır. Gerilim yüksekliğine ve ürün türüne bağlı olarak pek çok farklı alanda kullanmak mümkündür. Bunun yanı sıra iç ve dış mekanlarda kullanılmak üzere özel olarak üretilmiş çeşitli ürünlerde bu malzemelerin arasındadır. Şalt malzemelerinin kullanımı ile kısa devre zararlarının önlenmesi veya hataların tespit edilmesi gibi avantajlar sağlanır.

Online şart malzemesi sipariş seçeneğinden yararlanarak sigortalıların ya da şalterin zarar görmesini engelleyebilirsiniz. Bunun yanı sıra hataların düzeltilmesi için de kullanılan şalt malzemeleri bulunmaktadır. Elektriğin depolanması amacıyla iç ve dış mekanlarda rahatlıkla kullanmakta mümkün olmaktadır. Kısa devre sorunlarının düzeltmenize ve ters akım sorununu ortadan kaldırmanıza yardımcı olan bu ürünler pek çok farklı marka tarafından üretilmektedir.

Şalt Malzeme Çeşitleri

Almanca kökenli bir kelime olan şalt, şalter kelimesinin çevirisi olarak düşünülebilir. Dolayısıyla bu kelime elektrik akımlarının açıp kapanmasını sağlayan malzemelere genel olarak verilen addır. Şalt ürünleri hakkında araştırma yaptığınızda transformatörlerin den yararlanarak alçak ve yüksek gerilime çevrilmesini sağlayan ürünler olduğunu görebilirsiniz. Kontrol anahtarı veya kontrol aracı gibi pek çok ekipmanın bir araya gelmesiyle üretilir. Elektrik devreleri için kullanılan bu ürünler farklı kalite ve markalarda tasarlanır. İhtiyacınıza göre seçim yaparak elektrik devre ve tesisat işlemlerinizi kısa süre içerisinde halletmeniz mümkündür.

Şalt malzeme çeşitleri arasında öncelikle sigortalar gelir. Elektrikle çalışan aletlerin elektrik devrelerinde ortaya çıkabilecek yüksek akıma karşı koruyan cihazlara verilen isim olarak bilinir. Santrallerde, iş yerlerinde ve evlerde kullanılır. Elektriğin bulunduğu her alanda sigorta bulunur. Sigortalarda kendi içerisinde çeşitlere ayrılır.

Malzeme çeşitleri arasında bulunan bir diğer ürün ise motor koruma şalteridir. Elektrik motorlarının korunmasını sağlar. Kısa devre akımı, termik akım hatalarından motorun korunması da bu sayede mümkün hale gelir. Motorun zarar görmeden çalışmasını ve akım kaynaklı sorunların yaşanmasını ortadan kaldırır. Manuel olarak kullanılır. Elektrik motorunun devreye girmesini sağlar.

Şalt malzeme çeşitleri arasında bulunan kontaktör ise elektrik motorlarının anahtarlar olmasını sağlar. Aynı anda korumayı da mümkün hale getiren bu ürün enerjinin sevk edilmesini kolaylaştırır. Bu ürünün yüksek akım anında kendini kapatma özelliği olmaması sebebiyle diğer ekipmanları ile birlikte kullandığı bilinir.

Şalter ise devre kesici olarak adlandırılan bir üründür. Elektrik devrelerinin açılıp kapanmasını sağlar. Anahtarlama yapmak için de uygundur. Akım büyüklüğü, gerilim ve çalışma ortamına bağlı olarak farklı çeşitleri bulunur.

Hız kontrol cihazları ise elektrik motorlarının hızının ve çekiş gücünün kontrol edilmesini mümkün hale getirir. Motorların sürüş verimliliğini arttırır. Bunun yanı sıra hızı artırmak adına da avantaj sağlar. Enerji tasarrufunu kolaylaştırması sebebiyle sıklıkla tercih edilir.

Kaçak akım koruma rölesi ise elektrik ve devlet tesisatlarında ortaya çıkan akım algılar ve kontrol altına alır. Bu ekipman kaçak akımı engellemesi sebebiyle insan hayatı için oldukça önemli bir yere sahiptir. Çeşitli ekipmanlar ile birlikte kullanılması mümkündür.

Yumuşak yolvericiler kalkış anında motor ulaşan akımın sınırlanmasını mümkün hale getirir. Ani kalkışlarda ortaya çıkabilecek mekanik arızaların önüne geçer. Akım sınırlaması sayesinde enerji tasarrufu sağlar.

Elektrik sistemlerinin açılması ya da kapanması gibi fonksiyonlara sahip olan malzemeler oldukça çeşitli bir ürün listesine sahiptir. Bu ürünlerin arasında bulunan dağıtıcı üniteler elektrik panoları için kullanılır. İhtiyaç duyulan bağlantı birden fazla elemanın kullanılmasını engeller. Dağıtımın kolay bir şekilde gerçekleşmesini mümkün hale getirir. Videolar yardımıyla oldukça kolay şekilde montajlanır. Alev almaz bir yapıya sahiptir. Yüksek gerilim ve çalışma hızına karşı dayanıklılık gösterir.

Şalt malzemeleri bunlarla sınırlanmasa da en sık tercih edilen ürünler bu listede bulunur.

Şalt Malzeme Markaları

Elektrik sistemleri adına oldukça önemli olan bu malzemeler pek çok farklı marka tarafından üretilir. Ekipmanların oldukça geniş bir listede sunulması çeşitlilik sağlar. Bu sayede çeşitli markalar tarafından üretilen malzemeleri inceleyebilir ve kendiniz için en uygun olanına karar verebilirsiniz.

Siemens,

Legrand,

Viko,

Schneider,

Kraues & Naimer,

Phoenix Contact,

Weidmüller,

Entes,

Bemiss,

Emas,

Kardeş.

Şalt malzemeleri konusunda üretim yapan markaların başında gelir. Online şalt malzeme sipariş seçeneği sayesinde filtreleme yaparak kendinize en uygun markayı kısa süre içerisinde bulabilirsiniz. Ekipmanlar farklı markalar ve farklı özellikler ile üretiliyor olmaları sebebiyle çeşitli fiyatlarda satılmaktadır.

Şalt Malzeme Fiyat Listesi

Şalt malzemeler hakkında araştırma yapıyor ve fiyatlarını öğrenmek istiyorsanız pek çok farklı fiyat ile karşılaşmanız mümkündür. Bu aşamada fiyatlar tercih edilen marka ve ürün özelliklerine göre değişkenlik gösterir. Bunun yanı sıra elektrik tesisatları ya da diğer tesisatlar için olan ürünlerin de fiyatlarında farklılıklar görebilirsiniz. Dolayısıyla aradığınız ürünün kendine ait fiyat incelemesini yaparak karar vermeniz mantıklı olacaktır.

Şalt Malzeme Fiyatları

Elektrik tesisatları için pek çok farklı şart malzemesine ihtiyaç duymak normaldir. Teknolojinin gelişmesi sayesinde ürünlerin de çeşitlilik gösteriyor olması sağlanmıştır. İhtiyaç duyduğunuz ürünün pek çok farklı marka tarafından üretildiğini görebilirsiniz. Bu aşamada ihtiyacınız olan ürüne karar verip hangi markaların ürettiğini araştırmanız önerilir. Böylelikle şalt malzemeleri hakkında fiyat listesi görebilir ve kendi adınıza en uygun ve mantıklı kararı verebilirsiniz. İhtiyacınız olan ürünleri Arda Express üzerinden kolaylıkla bulabilmeniz mümkündür. Böylelikle geniş ürün yelpazesinden istediğiniz olan ürünü bulabilir ve hakkında bilgi edinmeyi mümkün hale getirebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.