x
AYNI GÜN KARGO!MEMNUNİYETİNİZ ÖNCELİĞİMİZ!
Müşteri Destek Hattı : 08503022732
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Ürün Liste görseli
Filtre
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
Sırala
Sırala
Alfabetik A-Z
Alfabetik Z-A
Yeniden Eskiye
Eskiden Yeniye
Fiyat Artan
Fiyat Azalan
Rastgele
Puana Göre
Varsayılan Sıralama
Sırala

Güç Aktaran Bağlantı Kabloları

Bağlantı kabloları elektronik cihazlar arasında veri aktarımı yapmaktadır. Cihazlar arası güçlü aktarımın sağlanması ve birbirine bağlanması önemlidir. Aradaki bu transfer, enerji de olabilmektedir. Birçok farklı kablo bağlantı modelleri bulunmaktadır ve her birinin işlevi farklıdır.

Doğru bağlantı kablosunun seçilmesi cihazlar arasındaki uyumu ortaya çıkarmaktadır. İki kabloyu birbirine bağlamaktan öte doğru bir kablo seçiminin yapılması gerekmektedir. 

İşlevlere Göre Tasarlanan Bağlantı Kabloları 

Bağlantı kabloları farklı aygıtları ve sistemleri birbirine bağlama görevi görmektedir. Elektriksel iletken kablolar aracılığıyla veri aktarımı gerçekleşmektedir. Kategorimizde bulunan her çeşit ürün farklı bir kullanım alanına sahiptir. Bu ürünler aşağıdaki gibidir:

  • Ethernet: Arayüz ethernet ağ verilerini aktaran bir LAN (Local Area Network) kablosu olarak bilinmektedir. 22 mm boyuta sahip üründeki her bir kablo ethernet verilerinin gönderilmesini ve alınmasını sağlamaktadır.
  • PC Kablosu: 2,5 metre uzunluğuna sahip bilgisayar kablosu bilgisayar parçalarının birbirleriyle bağlantısını sağlamaktadır. Örneğin, klavye ve anakart arasındaki bağlantıda bu ürün kullanılmaktadır.

Birbirinden Farklı Özelliklere Sahip Bağlantı Kablolar

Bağlantı kabloları özellikleri farklı bağlantı noktalarına göre ortaya çıkmaktadır. Farklı görev yerleri olan kablo elementlerini içeren ürünler genellikle şöyledir:

HDMI Kablosu

Yüksek çözünürlüklü görüntü ve ses verilerin aktarılmasında kullanılmaktadır. HDMI kablosunun tipi bir video ve sesten oluşmaktadır. Özellikle görüntü ve seslerde sıkça tercih edilmektedir.

USB Kablosu

USB kablosu iki cihaz arasındaki veri ve güç aktarımını üstlenmektedir. Genellikle 4 adet kablo bulunmaktadır. Kablo bağlantı tipi yine işleve göre değişkenlik göstermektedir.

VGA Kablosu

VGA kablosu bilgisayar parçalarından anakart ve monitör arasındaki veri aktarımı sağlayan kablodur. Görüntü verileri genellikle bu iki cihaz arasında alınmakta ve gönderilmektedir.

DP (DisplayPort) Kablosu

DP kablosu görüntü ve ses verileri için kullanan güç aktaran bağlantı kablolardan biridir. 

Uygulama Alanları Farklı Bağlantı Kablo Çeşitleri

Birbirinden farklı bağlantı kablo çeşitlerinin boyutları ve uzunlukları aynı değildir. İhtiyacınıza yönelik kablo seçimi yapmak istediğinizde bu noktalar avantaj sağlamaktadır. Bununla birlikte istediğiniz cihazları kabloların boyutları sayesinde bağlayabilirsiniz.

Kablo bağlantılarının önemi cihazlar arasındaki veri ve güç aktarımını iyi bir şekilde tamamlamalarıdır. Doğru bir kablo modeli seçmek cihazlar arasındaki bağlantı ve veri aktarımında verimliliği artırmaktadır. Cihazlarınıza yönelik bağlantı ihtiyaçlarınız için bağlantı kablo çeşitlerinden tercih yapabilirsiniz.

İhtiyacınıza Uygun Bağlantı Kablosu Seçin

Cihazlarınıza yönelik istediğiniz farklı işlevli bağlantı kablosu çeşitlerini inceleyebilirsiniz. Kaliteli olmasıyla güç ve veri aktarımı bu kablolarla daha güvenli hâle gelmektedir. Sürdürülebilirlik noktasında uzun vadede işlevini korumaya devam etmektedir.

En uygun bağlantı kabloların seçiminde kullanılacak cihazlar ve aktarım hızı özellikleri incelenmelidir. Çünkü yüksek çözünürlüklü bir video aktarımı yapacaksanız HDMI ya da DP kablosu önerilmektedir. Veri aktarımının hızlı bir şekilde ilerlemesi için ethernet tercih edilmektedir.

Sık Kullanılan Bağlantı Kablo ve Çeşitlerinin Fiyatı

Tv bağlantı kablo çeşitlerinden diğer birçok kabloya kadar ürünlerin amacı ortaktır. Ses, görüntü ve veri gibi sinyaller bu ürünler ile aktarılmaktadır. Kablo bağlantı fiyatları ne kadar derseniz bu aralık 29 TL - 1698 TL arasındadır. Ardaexpress bütçenize uygun fiyat avantajlarıyla size özel ürünler sunmaktadır. Hemen kategorimizi inceleyebilir, ihtiyacınız olan kablo modellerine ulaşabilirsiniz.

Veri Aktaran Kablo Modelleri ve Çeşitleri ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Hangi kablo modelleri en yüksek veri aktarım hızı sağlar?

En yüksek veri aktarımı süre bakımından hızlı bir şekilde sağlayan fiber optik kablolardır.  Bu kablolar arasında USB 3.0 kablolar ve Thunderbolt kablolar yer almaktadır. Özellikleri bakımından yüksek hız ve band genişliği imkânı sunmaktadırlar.

Kablo çeşitleri arasındaki fiyat farklılıkları neden vardır?

Çeşitler arasındaki fiyat farklılıkları malzeme kalitesine, marka değerine ve üretim maliyetlerine göre belirlenmektedir. Daha kaliteli üretilen ve özellikleri farklı olan kablolar biraz daha maliyetlidir. Bununla birlikte aktarım hızı yüksek olan ürünler yine aynı şekilde bir tık üst maliyetlidir.

Farklı bağlantı noktaları için kablo modelleri var mı?

Evet, her bağlantı noktasına özel farklı bağlantı model seçenekleri mevcuttur. USB bağlantısına yönelik özel USB kablolar kullanılmaktadır. Yine HDMI ve VGA bağlantı noktaları için bağlantı noktası ismini taşıyan ürünler bulunmaktadır. 

Kablo modellerindeki uyumluluk nasıl tespit edilir?

Bu uyumluluğu anlayabilmek için bağlantı noktasını ele almak gerekmektedir. Bu yer ile cihaz ve kablo arasındaki bağlantı noktası incelenebilmektedir. Uyumluluğun tespit edilmesi için cihaz ve kablo üreticilerini yakındandan tanımak tespiti kolaylaştırmaktadır.

Kablo modellerinin uzun kullanılması için ne yapmak gerekir?

Ürünün kalitesi ve uzun ömürlülüğü modellere göre değişkenlik göstermektedir. Ayrıca sizin kullanımınıza bağlı olarak bu süre zarfı yakından etkilenmektedir. Kişisel inceleme, kontrol ve dikkatli kullanım sonucu ürünlerin ömrü uzatılabilir. Ayrıca keskin nesnelerin kablo çeşitlerine uzak olması gerekmektedir. Bükülme ve düzgün saklama da önemlidir. Kablonun aşırı şekil almamasına dikkat etmeniz gerekmektedir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.