x
AYNI GÜN KARGO!MEMNUNİYETİNİZ ÖNCELİĞİMİZ!
Müşteri Destek Hattı : 08503022732
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Ürün Liste görseli
Filtre
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
Sırala
Sırala
Alfabetik A-Z
Alfabetik Z-A
Yeniden Eskiye
Eskiden Yeniye
Fiyat Artan
Fiyat Azalan
Rastgele
Puana Göre
Varsayılan Sıralama
Sırala

Işıklı kolonlar, ikaz lambaları arasında yer alır ve 5 kata kadar çıkabilir. Endüstriyel alanda sıkça kullanılabilen bu yapılar, sektörde sık aranan ürünler arasında yer almaktadır.

Işıklı kolonların hangi işlevlere sahip olduğunu ve çeşitlerinin ve kullanım alanlarının neler olduğunu öğrenmek ve fiyat aralığı hakkında bilgi sahibi olmak için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Fonksiyonel Işıklı Kolon Çeşitleri Arda Express’te!

Görsel ve sesli olarak kullanılan ışıklı kolonlar, bir makinenin, işlemin ya da ekipmanın gerektiği anda doğru ikazı en hızlı şekilde vermesi amacıyla üretilmektedir. Bu ikaz lambalarının kendi aralarında farklı çeşitleri bulunmaktadır.

Işıklı kolonlar kullanıldıkları alanda özellikle tehlike anlarında yüksek ışık yaymakta ve çevredekilere görsel uyarı iletmektedir. Bu sayede pek çok alanda iş güvenliğinin korunmasına yardımcı olmaktadır.

Işıklı kolonların kurulumu genel anlamda oldukça basit ve hızlıdır. Gövde, cam modüler ve buzzerdan meydana gelen bu yapıların her bir modülü farklı bir renkte ayarlanabilmekte ve bu sayede çok sayıda renk kombinasyonu yapılabilmektedir.

Işıklı kolonların farklı renklerle kombine edilebilen bir yapıda olması çevreye uyum sağlamasını kolaylaştırmaktadır. Bir örnekle açıklamak gerekirse çevreye hâkim olan renk hangisiyse kolonun dikkat çekmesi için zıt tonlar tercih edilir. Bu sayede uyaranın daha dikkat çekici olması sağlanmakta ve işlevini yerine getirmesi kolaylaştırılmaktadır.

Cam modüler ampul ısısından etkilenmemektedir. Bundan dolayı ampul ışığı canlı bir şekilde iletilebilmekte ve 360 derece açıdan bile rahat bir şekilde fark edilebilir hale gelmektedir. 

Işıklı kolonlar kişinin isteğine bağlı olarak kurulumu tamamlanmamış veya kurulumu yapılmış şekilde temin edilebilmektedir. 

Birbirinden Farklı Işıklı Kolon Tasarımları


Şık ve ergonomik tasarımlarıyla ön plana çıkan ışıklı kolonlar, kendi aralarında 1,2,3,4 ve 5 katlı olmak üzere farklı çeşitlere ayrılmaktadır. Bu yapılardaki her bir kat, farklı bir modülü temsil etmektedir. 

Dolayısıyla 2 veya daha fazla kata sahip ışıklı kolonlarda farklı renk kombinasyonları yakalamak mümkündür. Bu noktada modüler ışıklı kolonlarının, modül renk çeşitleri hakkında bilgi sahibi olmak isteyebilirsiniz. Modül renk çeşitleri arasında mavi, turuncu, sarı, yeşil ve kırmızı gibi renklerin yer aldığını söyleyebiliriz.

Ayrıca farklı çaplarda üretilen ışıklı kolonlar, montaj edilecekleri alana uygun olacak şekilde farklı ayak seçenekleriyle sunulmaktadır. 

Bu noktada ışıklı kolonların ampullü ve ledli gibi farklı ışık kaynaklarından oluşan çeşitlerinin bulunduğu da bilinmelidir.

İkaz lambaları, renk seçeneğinin fazla olduğu alanlar arasında yer aldığı için ışıklı kolonlar, farklı alanlarda kullanılabilmektedir. 

Sayısız endüstriyel çalışma alanında kullanılabilen ışıklı kolonlar her çeşit makinede, kumanda panolarında, elektrik panolarında ve pek çok farklı alanda kullanılabilmektedir.

Işınlı Kolonların Fiyatları

Sektörde ışıklı sirenli ikaz lambası ve sirenli ikaz lambası isimleriyle de anılan ışıklı kolonların fiyatları, pek çok parametreye bağlı olarak değişebilmektedir. Bu parametrelerden bazıları:

  • Işıklı kolondaki modül sayısı

  • Işıklı kolonda kullanılan ışık çeşidi

  • Işıklı kolonun iç malzeme yapısı

  • Ses seviyesi

  • Güç tüketimi

Ardaexpress olarak satışa sunduğumuz ürünlerin tamamında olduğu gibi ışıklı kolon modellerinde de sizleri kaliteye olabilecek en uygun fiyata ulaştırmayı hedefliyoruz. 

Müşteri talep ve memnuniyetini temel vizyon politikalarından biri haline getiren ticaret anlayışımızla çıktığımız bu yolda, her geçen gün daha fazla sayıda insana ulaşıyor ve ürünlerimizin ülkenin en uzak noktalarına dahi ulaşması için çalışıyoruz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.