Schneider Electric TM221C24T, kontrolör M221 24 GÇ transistör PNP - 1
Schneider
Schneider Electric TM221C24T, kontrolör M221 24 GÇ transistör PNP
Ürün Kodu: TM221C24T
Daha Fazla PLC
Ana
Ürün serisiModicon M221
Ürün ya da bileşen tipiLojik kontrolör
[Us] nominal besleme gerilimi24 V DC
Dijital giriş sayısı14, Dijital giriş 4 hızlı giriş 'e uygunIEC 61131-2 Tip 1
analog giriş modülü2 -de 0...10 V
Dijital çıkış tipiTransistör
Dijital çıkış sayısı10 transistör 2 hızlı çıkış
Dijital çıkış gerilimi24 V DC
Dijital çıkış akımı0.5 A
Tamamlayıcı
Dijital G/Ç sayısı24
G/Ç genişleme modülünün sayısı7 için transistör çıkışı
7 için röle çıkışı
besleme gerilimi limitleri20,4…28,8 V
Kalkış akımı35 A
W cinsinden güç tüketimi13 W -de 24 V (G/Ç genişleme modülünün maks sayısı ile)
4,1 W -de 24 V (G/Ç genişleme modülsüz)
güç besleme çıkış akımı0,52 A 5 V için genişletme veriyolu
0,2 A 24 V için genişletme veriyolu
Dijital giriş lojiğiBlok veya kaynak (pozitif/negatif)
Dijital giriş gerilimi24 V
Dijital giriş gerilim tipiDC
analog giriş çözünürlüğü10 bit
LSB değeri10 mV
dönüşüm süresiKanal başına 1 ms + 1 kontrolör çevrim süresi analog giriş için analog giriş
girişlerde izin verilen aşırı yük+/- 30 V DC için 5 min (maksimum) için analog giriş
+/- 13 V DC (kalıcı) için analog giriş
gerilim durumu 1 garantili>= 15 V için giriş
gerilim durumu 0 garantili<= 5 V için giriş
Dijital giriş akımı7 mA için Dijital giriş
5 mA için hızlı giriş
giriş empedansı3.4 kOhm için Dijital giriş
100 kOhm için analog giriş
4,9 kOhm için hızlı giriş
yanıt süresi35 µs kapama, I2...I5 terminaller için giriş
5 µs açma, I0, I1, I6, I7 terminaller için hızlı giriş
35 µs açma, diğer terminaller terminaller için giriş
5 µs kapama, I0, I1, I6, I7 terminaller için hızlı giriş
100 µs kapama, diğer terminaller terminaller için giriş
5 µs açma, kapama, Q0...Q1 terminaller için çıkış
50 µs açma, kapama, Q2...Q3 terminaller için çıkış
300 µs açma, kapama, diğer terminaller terminaller için çıkış
yapılandırılabilir filtreleme süresi0 ms için giriş
3 ms için giriş
12 ms için giriş
Dijital çıkış lojiğiPozitif lojik (kaynak)
Maximum current per output common5 A
Çıkış Frekansı (senk’den ana girişe)100 kHz için hızlı çıkış (PWM/PLS modu) -de Q0...Q1 terminal
5 kHz için çıkış -de Q2...Q3 terminal
0,1 kHz için çıkış -de Q4...Q9 terminal
mutlak doğruluk hatasıTam ölçeğin +/- % 1'i için analog giriş
Maximum leakage current0,1 mA için transistör çıkışı
Maximum voltage drop<1 V
mekanik dayanıklılık20000000 cycles için transistör çıkışı
Maximum tungsten load<12 W için çıkış ve hızlı çıkış
koruma tipiAşırı yük ve kısa devre koruması -de 1 A
sıfırlama süresi1 s otomatik sıfırlama
bellek kapasitesi256 kB için kullanıcı uygulaması ve verisi RAMile 10000 talimat
256 kB için dahili değişkenler RAM
yedeklenen veri256 kB dahili flash bellek için uygulama ve verinin yedeği
veri depolama ekipmanı2 GB SD kart (opsiyonel)
pil tipiBR2032 lityum şarj edilemez, pil ömrü: 4 yr
yedekleme süresi1 yıl -de 25 °C (güç kaynağı kesintisi ile)
1 talimatın uygulanma süresi0,3 ms için olay ve periyodik görev
Execution time per instruction0.2 µs Boolean
Exct time for event task60 µs yanıt süresi
nesne alanlarının maksimum boyutu512 %KW sabit word
255 %C sayaç
8000 %MW bellek word
255 %TM zamanlayıcı
512 %M bellek biti
gerçek zamanlı saatIle
saat sapması<= 30 sn/ay -de 25 °C
düzenleme döngüsüAyarlanabilir PID regülatör 14’e kadar eşzamanlı döngü
konumlama fonksiyonlarıPozisyon PTO 2 eksen(ler)darbe/yön mod (100 kHz)
Pozisyon PTO 1 eksen(ler)CW/CCW mod (100 kHz)
kullanılabilir işlevPWM
PLS
Frekans jeneratörü
sayım giriş sayısı4 hızlı giriş (HSC modu) -de 100 kHz 32 bit
counter functionA/B
Monofaze
Darbe/yön
entegre bağlantı tipiUSB portuile mini B USB 2.0 konnektör
Yalıtımsız seri bağlantı seri 1ile RJ45 konnektör ve RS485
Yalıtımsız seri bağlantı seri 2ile RJ45 konnektör ve RS232/RS485
besleme(Seri)seri bağlantı besleme: 5 V, <200 mA
1,2...115,2 kbit/sn (varsayılan olarak 115,2 kbit/sn) veriyolu uzunlugu için 3 m için RS232
480 Mbit/sn için USB
haberleşme port protokolüUSB portu: USB protokol - SoMachine-Ağ
Yalıtımsız seri bağlantı: Modbus protokol master/slave - RTU/ASCII veya SoMachine-Network
yerel sinyallemePWR: 1 LED (yeşil)
RUN: 1 LED (yeşil)
Modül hatası (ERR): 1 LED (kırmızı)
SD kart erişimi (SD): 1 LED (yeşil)
BAT: 1 LED (kırmızı)
SL1: 1 LED (yeşil)
SL2: 1 LED (yeşil)
G/Ç durumu: kanal başına 1 LED (yeşil)
elektrikli bağlantıÇıkarılabilir vidalı terminal bloğu girişler için
çıkarılabilir vidalı terminal bloğu çıkışlar için
terminal bloğu, 3 terminaller 24 V DC güç beslemesine bağlantı için
konnektör, 4 terminaller analog girişler için
Mini B USB 2.0 konnektör programlama terminali için
Maximum cable distance between devicesEkranlı kablo: <10 m için hızlı giriş
Ekransız kablo: <30 m için çıkış
Ekransız kablo: <30 m için dijital giriş
Ekransız kablo: <1 m için analog giriş
Ekranlı kablo: <3 m için hızlı çıkış
yalıtımGiriş ve dahili lojik arasında -de 500 V AC
Hızlı giriş ve dahili lojik arasında -de 500 V AC
Girişler arasında yalıtımsız
Çıkış ve dahili lojik arasında -de 500 V AC
Analog giriş ve dahili lojik arasında yalıtımsız
Analog girişler arasında yalıtımsız
İşaretlemeCE
montaj desteğiSilindir şapka tipi TH35-15 ray 'e uygunIEC 60715
Silindir şapka tipi TH35-7.5 ray 'e uygunIEC 60715
sabitleme kitli plaka veya panel
Yükseklik90 mm
Derinlik70 mm
Genişlik110 mm
Ürün ağırlığı0,395 kg
Ortam
StandartlarEN/IEC 61131-2
EN/IEC 60664-1
EN/IEC 61010-2-201
Ürün sertifikalarıDNV-GL
LR
cULus
RCM
EAC
IACS E10
CSA
ABS
çevresel özellikSıradan ve tehlikeli yer
elektrostatik deşarja direnç8 kV havada 'e uygunEN/IEC 61000-4-2
4 kV kontakta 'e uygunEN/IEC 61000-4-2
elektromanyetik alanlara direnç10 V/m 80 MHz...1 GHz 'e uygunEN/IEC 61000-4-3
3 V/m 1,4 GHz...2 GHz 'e uygunEN/IEC 61000-4-3
1 V/m 2...2,7 GHz 'e uygunEN/IEC 61000-4-3