Schneider LC1E40M5, 40 Amper, 18,5 kW, Güç Kontaktörü, 220 Volt AC, 3 Kutuplu, 1NA+1NK - 1
Schneider
Schneider LC1E40M5, 40 Amper, 18,5 kW, Güç Kontaktörü, 220 Volt AC, 3 Kutuplu, 1NA+1NK
Ürün Kodu: LC1E40M5
5.979,49 TL
3.023,78 TL
Daha Fazla Kontaktör
Adet
Tahmini 14.05.2026 tarihinde kargoda
KoleksiyonFiyat Alarmı
Ana
seriEasyPact
Ürün ya da bileşen tipiKontaktör
Ürün grubuLC1E
kontaktör uygulamasıMotor kontrol
Direnç yükü
kullanım kategorisiAC-1
AC-3
Kutup tanımı3P
[Ue] nominal çalışma voltajıGüç devresi: <= 690 V AC 50/60 Hz
[Ie] nominal çalışma akımı40 A 55 °C) -de <= 440 V AC AC-3 için güç devresi
60 A 60 °C) -de <= 440 V AC AC-1 için güç devresi
[Uc] control circuit voltage220 V AC 50 Hz
Tamamlayıcı
motor gücü kW18,5 kW -de 380...400 V
11 kW -de 220...230 V AC 50/60 Hz
22 kW -de 415 V
22 kW -de 440 V
22 kW -de 500 V
30 kW -de 660...690 V
kutup kontak düzenleme3 NA
[Ith] klasik açık hava termik akımı60 A -de <55 °C
Irms nominal kapama kapasitesi400 A -de 440 V AC için güç devresi 'e uygunIEC 60947-4-1
nominal kesme kapasitesi320 A -de 440 V için güç devresi 'e uygunIEC 60947
[Icw] nominal kısa süreli dayanma akımı320 A -de <40 °C - 10 s için güç devresi
165 A -de <40 °C - 60 s için güç devresi
72 A -de <40 °C - 600 s için güç devresi
ilgili sigorta değeri10 A gG -de <= 690 V koordinasyon tip 1 için kontrol devresi 'e uygunIEC 60947-5-1
80 A gG -de <= 690 V koordinasyon tip 1 için güç devresi
ortalama empedans1,5 mOhm - Ith 60 A 50 Hz için güç devresi
kutup başına güç dağılımı2,4 W AC-3
5,4 W AC-1
[Ui] nominal yalıtım voltajı690 V 'e uygunIEC 60947-4-1
aşırı gerilim kategorisiIII
kirletme derecesi3
[Uimp] nominal darbe dayanım voltajı6 kV bobin güç devresine bağlı değil 'e uygunIEC 60947
Mekanik dayanıklılık5000000 cycles
elektrik dayanıklılığı350000 cycles AC-1
900000 cycles AC-3
kontrol devresi tipiAC -de 50 Hz
kontrol devresi gerilim limitleri0,85...1,1 Uc 55 °C çalışma 50 Hz
0,3...0,6 Uc 55 °C düşme 50 Hz
VA cinsinden kalkış gücü160 VA 50 Hz 0,75 20 °C)
140 VA 60 Hz 0,75 20 °C)
VA cinsinden tutma güç tüketimi15 VA 50 Hz 0,3 20 °C)
13 VA 60 Hz 0,3 20 °C)
ısı dağılımı6…10 W için kontrol devresi
çalışma süresi20...26 ms kapanışta
8...12 ms açılışta
maximum operating rate1200 cyc/h -de <55 °C
bağlantılar - terminallerKontrol devresi: vida kelepçesi terminalleri 1 1…4 mm² - kablo sertligi: esnek kablo uçsuz
Kontrol devresi: vida kelepçesi terminalleri 2 1…4 mm² - kablo sertligi: esnek kablo uçsuz
Kontrol devresi: vida kelepçesi terminalleri 1 1…4 mm² - kablo sertligi: esnek Kablo uçlu
Kontrol devresi: vida kelepçesi terminalleri 2 1…2,5 mm² - kablo sertligi: esnek Kablo uçlu
Kontrol devresi: vida kelepçesi terminalleri 1 1…4 mm² - kablo sertligi: katı kablo uçsuz
Kontrol devresi: vida kelepçesi terminalleri 2 1…4 mm² - kablo sertligi: katı kablo uçsuz
Güç devresi: vida kelepçesi terminalleri 1 2,5…25 mm² - kablo sertligi: esnek Kablo uçlu
Güç devresi: vida kelepçesi terminalleri 2 2,5…10 mm² - kablo sertligi: esnek Kablo uçlu
Güç devresi: vida kelepçesi terminalleri 1 2,5…25 mm² - kablo sertligi: katı kablo uçsuz
Güç devresi: vida kelepçesi terminalleri 2 2,5…16 mm² - kablo sertligi: katı kablo uçsuz
sıkma torkuKontrol devresi: 1,2 N.m
Güç devresi: 5 N.m
yardımcı kontak düzenleme1 NA + 1 NK
minimum anahtarlama gerilimi17 V için kontrol devresi
minimum anahtarlama akımı5 mA için kontrol devresi
yalıtım direnci> 10 MOhm için kontrol devresi
çakışmama süresi1,5 ms enerjilemede NK ve NA kontağı arasında garanti edilen
1,5 ms enerji kesmede NK ve NA kontağı arasında garanti edilen
montaj desteğiPlaka
DIN rayı
Ortam
standartlarIEC 60947-1
IEC 60947-4-1
IEC 60947-5-1
Ürün sertifikalarıEAC
CE
IP koruma derecesiIP2x 'e uygunIEC 60529
koruyucu bakımTH (kirlilik derecesi 3) 'e uygunIEC 60068-2-30 test Db
cihazın çevresindeki izin verilebilir ortam hava sıcaklığı-20…70 °C Uc'de
-60…80 °C storage
-5…55 °C çalışma
çalışma yüksekliği3000 m olmadan
yangına dayanıklılık850 °C 'e uygunIEC 60695-2-1
mekanik dayanıklılıkTitreşimler kontaktör açık (1,5 Gn, 5...300 Hz)
Titreşimler kontaktör kapalı (3 Gn, 5...300 Hz)
Şoklar kontaktör açık (11 msn için 6 Gn)
Şoklar kontaktör kapalı (11 msn için 7 Gn)
Yükseklik127 mm
Genişlik75 mm
Derinlik114 mm
Ürün ağırlığı0,98 kg
Paketleme üniteleri
Unit Type of Package 1PCE
Number of Units in Package 11
Package 1 Height8,2 cm
Package 1 Width12,4 cm
Package 1 Length13,4 cm
Package 1 Weight975,0 g
Unit Type of Package 2S02
Number of Units in Package 29
Package 2 Height15 cm
Package 2 Width30 cm
Package 2 Length40 cm
Package 2 Weight9,168 kg
Package 3 Height115 cm
Sözleşme garantisi
Garanti18 months
Ürün Filtreleri
Motor Gücü (kW):18,5
Kontak Tipi:1 NA + 1 NK
Voltaj Değeri:220V AC