x
AYNI GÜN KARGO!MEMNUNİYETİNİZ ÖNCELİĞİMİZ!
Müşteri Destek Hattı : 08503022732
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
15.12.2023

"TESLA KATİLİ" AMBER İLE TANIŞIN

Rusya'nın yeni elektrikli otomobili Amber, "Tesla katili" lakabıyla anılıyor, ancak estetik ve teknik konularda çeşitli eleştirilere maruz kalıyor. Araç, Moskova Teknik Üniversitesi tarafından tasarlanmış olup, ülkedeki otomotiv ambargolarına karşı bir hamle olarak ortaya çıkmıştır. Avtator şirketinin tesislerinde üretilecek olan aracın dış tasarımı ve teknik özellikleri henüz tam olarak açıklanmış değil. Ancak, Amber'in dış pazardaki rekabet şartlarına nasıl uyum sağlayacağı belirsizliğini koruyor.
 
Rusya, otomobil markalarının uyguladığı ağır ambargolardan şikayetçi. Çünkü ülke üniversiteleri elektrikli otomobillerde geri kalmamak adına bazı çalışmalar yürütüyor. Bunlardan biri de elektrikli otomobil Amber. Üniversite öğrencileri ve akademisyenler tarafından tasarlanan Amber'e "Tesla katili" lakabı uygun görüldü. Ancak Rus markası Amber'e kamuoyundan sadece sert eleştiriler geldi.
Dünyanın en çirkin arabası Fiat Multipla'yı bilirsiniz. Her ne kadar çirkin ördek yavrusuna benzeyip aldığı ödülle çirkinliğini tescillemiş olsa da dünyanın en iyi aile otomobili ödülünün de sahibidir. Kısacası Multipla estetik kaygıları bir kenara bırakıp kullanışlılığa odaklanıyor. Ama Amber için bunu söylemek biraz zor.
Dışarıdan bakıldığında araç daha çok hafif ticari bir araca benziyor. Arka kısmında herhangi bir pencere veya kapı bulunmayan otomobil, daha çok coupe formunu esas alıyor. Aracın çeşitli noktalarında işlevi belli olmayan delik ve çıkıntılar bulunmaktadır. Büyük olasılıkla bu noktalarda akü şarj prizleri vardır. Aracın teknik özelliklerine ilişkin herhangi bir bilgi verilmedi.
Son gelen bilgiler ise Rus yapımı Amber otomobilin üretim yeri ile ilgili. Otomobilin üretim hattı Rusya'nın Kaliningrad Oblastı'nda bulunan ve bir zamanlar BMW tarafından işletilen Avtator'da olacak. Arabanın üretim yeri hakkında bilgi vermemiz gerekirse “ideal” kelimesini kullanmalıyız. Çünkü Avtator şirketi 2008 yılına kadar dünyanın en büyük otomobil üreticisi ve montajcılarından biriydi. Savaşlar sonucunda birçok markanın işlettiği şirketler kapandı.
Rus Amber otomobilinin dış pazardaki rekabet koşullarına ayak uydurup ayak uyduramayacağı merak konusu.
Peki siz ne düşünüyorsunuz?
 
 
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.