x
AYNI GÜN KARGO!MEMNUNİYETİNİZ ÖNCELİĞİMİZ!
Müşteri Destek Hattı : 08503022732
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

Garanti ve İade Koşulları

İade ve İptal KoşullarıSiteden satın almış olduğunuz ürünleri 14 (on dört) gün boyunca herhangi bir neden göstermeksizin aşağıdaki şekillerde iade edebilirsiniz.

Müşteri hizmetlerimizi arayarak bilgilendirme yapılmalı, 385 sayılı vergi usul kanunu genel tebliği uyarınca; vergi mükellefi değilseniz, almış olduğunuz ürünü iade ederken faturada iade bölümündeki bilgileri eksiksiz olarak doldurularak ve imzalayarak ürün ile birlikte fatura gönderilmelidir.

Almış olduğunuz ürününü ambalajını açmadan/tahrip etmeden//bozmadan, ürünü kullanmadan teslim tarihinden itibaren 14 (on dört) günlük süre içinde teslim aldığınız şekli ile iade edebilirsiniz.


Sevkiyat sırasında zarar gördüğünü düşündüğünüz paketleri teslim aldığınız firma yetkilisi önünde açıp kontrol ediniz. Eğer üründe herhangi bir zarar varsa kargo firmasına tutanak tutturarak ürünü teslim almayınız. Ürün teslim alındıktan sonra kargo firmasının görevini tam olarak yerine getirdiğini kabul etmiş olduğunuzu unutmayınız.

Ambalajı açılmış, kullanılmış, tahrip edilmiş vesair şekildeki ürünlerin iadesi kabul edilmez. 
Müşteri ürünü, kendisine teslim edildiği andaki durumu ile geri vermekle ve kullanım söz konusu ise kullanma dolayısıyla malın ticari değerindeki kaybı tazminle yükümlüdür.

Müşterinin ürünü iade etmesi veya alışverişinden cayması halinde, iade edilen ürün bize ulaştığı andan itibaren 14 (on dört) gün içerisinde ürün bedeli iade edilir. Havale iadeleri 2 (iki) iş günü içinde, kredi kartına ürün iade bedeli bankanız tarafından 2-6 (iki-altı) hafta arasında yapılmaktadır. Bu sürede firmamızın tasarrufu bulunmamaktadır. Siparişinizle ilgili “İptal Edildi” uyarısı çıktıktan sonra tüm bedel kredi kartınıza veya havale yaptığınız bankanıza iade edilmektedir. Taksitli satışlarda yapılan iadeler bankanız tarafından kredi kartınıza her ay artı bakiye olarak yansıtılmaktadır.
 
Üründe ve ambalajında herhangi bir açılma, bozulma, kırılma, tahrip, yırtılma, kullanılma ve sair durumları tespit ettiği hallerde ve ürünün müşteriye teslim edildiği andaki hali ile iade edilememesi halinde ürünü iade almayacak ve bedelini iade etmeyecektir. 
Ürün müşteriye ulaştıktan sonra ortaya çıkabilecek arızalar için, üretici firmanın yetkili servislerine başvurulmalıdır. 
Yukarıdaki şartlara uygun hallerde iade edilen ürünlerde kargo ücreti anlaşmalı kargo firmamız tarafından gönderilmesi durumunda tarafımızca ödenecektir.

* 4822 sayılı kanunla değişik 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun’da mağazadan yapılan alışverişlerde koşulsuz iade yoktur. Ardaexpress gerekli gördüğü durumlarda iade almama hakkını saklı tutar.
** 4822 sayılı kanunla değişik 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun’da kapıdan ve mesafeli (İnternet, telefon, vb.) satışlarda ise 14 gün sözleşmeden cayma hakkı tüketiciye kanunla verilmektedir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.