x
AYNI GÜN KARGO!MEMNUNİYETİNİZ ÖNCELİĞİMİZ!
Müşteri Destek Hattı : 08503022732
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Ferrari Elektrikli Otomobil Üreteceği Yeni Fabrikasını Tanıttı: E- BUILDING
26.06.2024

Ferrari Elektrikli Otomobil Üreteceği Yeni Fabrikasını Tanıttı: E- BUILDING

Ferrari, elektrikli otomobil üretimi için hazırladığı yeni fabrikası "e-building"i tanıttı. İtalyan lüks otomobil üreticisi, bu yatırımla birlikte çevre dostu ve sürdürülebilir ulaşım çözümleri sunmayı hedefliyor. "E-building" olarak adlandırılan bu modern tesis, Ferrari'nin yenilikçi teknolojilere ve çevreye duyarlı üretim süreçlerine olan bağlılığını simgeliyor. Yapının tasarımı, enerji verimliliği ve sürdürülebilirlik odaklı olup, üretim süreçlerinde en son teknolojik gelişmeleri kullanmayı amaçlıyor. Fabrika Maranello'da yer alıyor. Şirket 40.000 metrekareden fazla bir alan üzerine kurulu tesis için çevreye duyarlılığını da ön plana çıkardı. Bu kapsamda sadece yenilenebilir kaynaklardan elde edilen elektriğin kullanılması planlanıyor.Tesisin çatısına 1.3 megawatt'a kadar enerji üretebilen 3 binden fazla güneş paneli yerleştirildi. Üretim döngüsüne ayrıca yağmur suyu da dahil olmak üzere su geri dönüşüm sisteminin de dahil edildiğini belirtelim. Ferrari böylelikle kaynak tasarrufuna katkıda bulunmayı hedeflemiş.

Yeni fabrikada üretilecek olan elektrikli otomobiller, Ferrari'nin performans ve kalite standartlarından ödün vermeden, çevreye duyarlı bir şekilde üretilmesi planlanıyor. Elektrikli otomobiller, geleneksel içten yanmalı motorlara göre daha az karbon ayak izine sahip olacak ve bu da markanın çevresel sorumluluk bilincini yansıtacak. Ferrari, bu yeni yatırım ile sektördeki rekabet gücünü artırmayı ve müşteri kitlesini genişletmeyi hedefliyor. Elektrikli otomobillerin yüksek performans ve lüks segmentinde de başarılı olabileceğini kanıtlamayı amaçlayan şirket, bu alandaki öncülüğünü pekiştirmeyi planlıyor. Ferrari ilk tamamen elektrikli modelini önümüzdeki yıl görücüye çıkarmayı planlıyor. Otomobilin seri üretimi ise 2026'da başlayacak. İnternete yansıyan son bilgilere göre başlangıç fiyatı 500 bin euro olacak.

"E-building" fabrikası, sadece üretim kapasitesi açısından değil, aynı zamanda AR-GE faaliyetleri bakımından da önemli bir merkez olacak. Elektrikli motorlar, bataryalar ve enerji yönetim sistemleri üzerine yapılacak çalışmalar, Ferrari'nin gelecekteki modellerine de yön verecek. Bu yeni tesis, Ferrari'nin sürdürülebilirlik hedeflerine ulaşmada önemli bir adım olarak değerlendiriliyor. Marka, bu hamlesiyle, hem çevresel etkilerini azaltmayı hem de müşterilerine yenilikçi ve çevre dostu otomobiller sunmayı amaçlıyor.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.