x
AYNI GÜN KARGO!MEMNUNİYETİNİZ ÖNCELİĞİMİZ!
Müşteri Destek Hattı : 08503022732
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Ürün Liste görseli
Filtre
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
Sırala
Sırala
Alfabetik A-Z
Alfabetik Z-A
Yeniden Eskiye
Eskiden Yeniye
Fiyat Artan
Fiyat Azalan
Rastgele
Puana Göre
Varsayılan Sıralama
Sırala
İlgili kategoriye ait ürün bulunmamaktadır.

Kullanım Amacına Göre Sarf Malzemeleri

Sarf malzemeleri, kullanım amacına göre çeşitli alanlarda kullanılan ve düzenli olarak tüketilen malzemelerdir. Bu malzemeler, işletme ve evlerdeki cihazların ve ekipmanların çalışmasını sağlamak için gereklidir. 

Elektrik ve elektronik sektöründe kullanılan elektrik sarf malzemeleri ise oldukça önemlidir. Bunları; kablo, kablo bağlantı elemanları, sigorta, direnç ve kontaktör olarak sıralamak mümkündür. 

Bahsedilen malzemeler işletmelerin en önemli ihtiyaçlarından biridir. İşletmeler, işlerini sürdürebilmek için bu malzemeleri tüketmek zorundadır. Sarf malzemesi tedarikçileri ise sarf malzemeci olarak adlandırılır.

İhtiyaç duyulan sarf malzemeleri, şalt malzemeleri ile sıkça kullanılır. Şalt malzemeleri özellikle elektrik devrelerinde görülür. Açma-kapama, kontrol, koruma, sinyalizasyon, ölçme ve denetleme işlemlerini gerçekleştiren elemanlardır. Bunlar arasında; anahtar, buton, röle, kontaktör ve zaman rölesi gibi pek çok eleman vardır.

Geniş Ürün Yelpazesine Sahip Sarf Malzemeleri Çeşitleri

Elektrik sarf malzeme çeşitleri, üretim ve işletme faaliyetlerinin sürdürülebilirliğini sağlar. Özellikle elektrik ve elektronik endüstrilerinde hayati öneme sahiptir.

Elektrik endüstrisi, geniş bir ürün yelpazesi ile karşınıza çıkar. Kullanılan sarf malzeme listesinde birçok ürün vardır. Bunlar şöyledir:

Bağlantı Ürünleri

Bağlantı ürünleri birbirinden farklı özelliklere ve tasarıma sahiptir. Çeşitliliği konusunda ürün modelleri ihtiyaçlara uygun şekilde üretilir. Ürünlerin amacı; kablo bağlarını birbirine sağlam bir şekilde tutturmaktır. İşinizi kolaylaştıracak bağlantı ürünleri modellerine bütçe dostu fiyatlarla ulaşmanız mümkündür.

El Aletleri

Sarf malzeme çeşitlerinden biridir. Genellikle birçok kişi el aletlerini sıkça kullanılır. Sayfada yer alan ürünlerden işinize yarayacak ürünü kolaylıkla bulabilirsiniz. Tornavidadan alet çantasına, yüksük sıkma pensesinden yan keskiye kadar ürünler mevcuttur.

Yapıştırıcı ve Bant

Elektrik sarf malzemeleri listesinde bulunan bantlara her zaman ihtiyaç duyulur. Her bandın kendine has özelliği ve kullanım yeri vardır. Nitelik konusunda oldukça fayda sağlayan bu ürünleri ve özelliklerini inceleyebilirsiniz.

Test ve Ölçü Aletleri

Test ve ölçü aletlerinde birçok dijital ve analog ürün bulunur. Geniş kullanım alanına sahip bu ürünleri kaliteli bir şekilde temin edebilirsiniz. İstenilen her alan kolaylıkla ölçülebilir. En uygun ölçüm cihazı fiyatları ve özelliklerine ulaşabilirsiniz.

Sarf Malzemeleri Kullanmanın Faydalarını Görün

Sarf malzemeleri, birçok endüstri için hayati öneme sahiptir. Elektrik, inşaat, otomotiv, gıda ve ilaç endüstrisindeki şirketler bu malzemeleri kullanmak zorundadır. Ekipman ve sarf malzemeleri kullanmak şu faydaları sağlar:

Verimlilik

Malzemeler, üretim sürecinde düzenli olarak değiştirilir veya tüketilir. Bu, üretim sürecinin verimliliğini artırır. Çünkü eski veya bozuk malzemelerin kullanımı engellenir.

Arıza

Malzemelerin belirli periyotlarda değiştirilmesi, arızaların önlenmesine yardımcı olur. Örneğin, bir makineye düzenli olarak yağ eklemek makinenin arızalanmasını önler. Ayrıca uzun süreli kullanım imkânı sağlar.

Bakım

Değişim yapmak ekipmanların bakım ihtiyacını azaltır. Bu da işletmelerin zaman ve maliyet tasarrufu yapmasına yardımcı olur.

Uzun Ömürlülük

Düzenli olarak filtre değiştirmek makinenin ömrünü uzatır.

Güvenli Çalışma Ortamı

İşletmeler için daha güvenli bir çalışma ortamı yaratır. Örneğin, düzenli olarak sigorta değiştirmek işletmelerin yangın riskini azaltır.

Kalite

Ürünlerin kalitesini artırır. Düzenli olarak kesici bıçak değiştirmek daha kaliteli kesimler elde edilmesini sağlar.

Bütçe Dostu Sarf Malzemeleri Fiyatları

Sarf malzeme fiyatları, piyasadaki arz talep dengesine göre değişebilir. Bununla birlikte kullanım alanı ve özellikleri, fiyatları etkileyen unsurlar arasındadır. Bu fiyatlar 34 TL - 59882 TL arasında değişkenlik gösterir. Alacağınız ürünün adet ve miktarına göre fiyatlar yakından etkilenir.

Seçim yapmanız için öncelikle ihtiyacınızın ne olduğunu bilmeniz gerekir. Arda Express’in sunduğu geniş ürün yelpazesine sahip sarf malzemeleri çeşitlerini inceleyebilirsiniz. İhtiyacınız olan tüm ürünleri sayfada bulabilirsiniz. Ürün fiyatlarını ve özelliklerini karşılaştırabilir, bütçenizi aşmadan alışveriş yapabilirsiniz. 

Sarf malzemeleri nedir?

Özellikle yapım, bakım ve onarım işlemlerinde kullanılan tüketim malzemeleridir. Örnek olarak çivi, vida, dübel, çekiç, pense ve tutkal gibi malzemeleri sayılabilir. Bununla birlikte pek çok sektörde bu malzemeler kullanılır. Yani sektöre göre ürün değişikliğini görmek mümkündür.

Sarf malzemeleri nasıl seçilir?

Malzeme seçiminde işlemin ve malzemenin birbirine uyumluluğuna dikkat etmek gerekir. Kaliteli malzemeler seçmek işlemleri güvenli hâle getirir ve malzemelerin uzun ömürlü olmasını sağlar. Ayrıca, işlemi yapacak kişinin deneyimi ve bilgisi de doğru malzeme seçiminde önemlidir.

Sarf malzemelerinin depolanması ve kullanımı nasıl olmalı?

Malzemeler, kullanıma hazır olduğunda doğru bir şekilde depolanmalıdır. Bu, malzemelerin ömrünü uzatmak ve tekrar kullanılabilir hâle getirmek için önemlidir. Malzemeler, nemden, ısıdan ve diğer olumsuz koşullardan korunmalıdır. Bununla birlikte malzemeleri düzgün kullanmak gerekir.

Uygun fiyatlı elektrik sarf malzemelerine nereden ulaşabilirim?

Uygun fiyatlı elektrik sarf malzemelerine ulaşmak için Arda Express’in sayfasını inceleyebilirsiniz. Bu sayfadaki ürünler arasında fiyat karşılaştırması yaparak en uygun fiyatlı seçeneği tercih edebilirsiniz. Hem orijinal hem de güvenilir bir şekilde alışveriş yapabilirsiniz. 

Sarf malzemeler nerede kullanılır?

Ofis için sarf malzemeler dâhil bu malzemelerin kullanım alanı geniştir. Bahsedilen alanlar aşağıdaki gibidir:

  • Sanayi
  • Hastaneler
  • Kişisel alanlar
  • Teknolojik üretimin yapıldığı yerler
  • Laboratuvar
  • İş yerleri
  • İmalat yerleri
  • Tedavi merkezleri vb.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.