x
Emile Henry

Emile Henry EH795503 Seramik Ekmek Fırın Kabı (39x16,5x15 / 2,3 Litre) Antrasit

Ürün Kodu : EH795503
Barkod : 3289317955037
2.399,00 TL
detay-teklif.svg (4 KB)
Bilgi/Teklif İste
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • Beni Ara
 • Genel Özellikler

  Garanti Süresi: 10 Yıl Emile Henry Türkiye Garantili

   

  Teknik Özellikler:

  Uzunluk / Çap 39 cm

  Genişlik 16,5 cm

  Yükseklik 15 cm

  Uzunluk / Çap (iç) 33,5 cm

  Genişlik (iç) 13 cm

  Yükseklik (İç Mekan) 14 cm

  Kapasite 2,3 L

  Toplam hacim 4,5 L

  Ürün Ağırlığı 3

  Maksimum Sıcaklık 270 °C

  Minimum Sıcaklık -20 °C

  -20°C ila 270°C sıcaklıklara dayanıklı fırın, mikrodalga, derin dondurucu ve bulaşık makinesinde kullanıma uygundur.

  Kurşun, kadmiyum ve nikel içermez.

   

  Garanti Koşulları

  Garantimiz, normal ev koşulları altında ve bakım ve kullanım talimatlarına uygun olarak kullanıldığında tüm ürün imalat veya kalite kusurlarını kapsar.

  Mekanik şokları kapsamaz (Çarpma, Düşürme, Vurma gibi).

   

  Emile Henry Tarihçesi

   

  1848

  Genç bir çömlekçi olan Jaques Henry, memleketi Burgonya'daki bir köy olan Marcigny'deki küçük bir atölyede seramik dünyasını keşfetti. Dünya ve Ateş sanatı için gerçek bir tutku geliştirdi.

   

  1850

  20 yaşındayken, 'Ulusal pasaportu' ile bir yıl boyunca yola çıktı ve diğer, daha deneyimli çömlekçilerle tanışmak için Fransa yollarını dolaştı. Diğer insanların deneyimlerinden öğrenmek ve bilgi birikimi’ne bir seramikçi olarak geliştirmek istedi. Bir yıl sonra, hayali mümkün oldu: Burgonya'nın evlerine en iyi ve en güzel çanak çömlekleri sunmak.

   

  1870

  Sürahiler, terrinler ve çorbalar ellerinde canlandı ve birkaç yıl içinde yaklaşık 20 kişilik bir işgücü yarattı. Jacques, oğlu Paul'a zengin bir bilgi birikimi'ne sahip ve tutku dolu bir atölye devretti.

   

  1900

  Paul, babasının tutkusunu paylaştı ve kreasyonlarını hızla Paris'e ihraç etti. Müşteriler hevesliydi ve La Maison Henry'nin çanak çömlekleri yakında Paris'in en iyi masalarında bulunacaktı.

   

  1911

  Paul tarafından tasarlanan fırfırlı turta tabağı, pürüzsüz çizgileri ve çekici şekli ile büyük bir başarıydı: kısa sürede şirketin sembolü haline geldi.

   

  1922

  Atölye, ikinci Dünya savaşı sırasında, işgücü eksikliği nedeniyle zorluk çekti. Paul'un oğlu Emile, 1922'de savaştan döndü ve atölyeyi ve işgücünü tekrar ayağa kaldırdı.

   

  1955

  Hızla genişleyen şirkette zanaatkar bir mühendis olan Maurice, el işçiliği becerilerinin özgünlüğünü korurken, üretim tekniklerini modernize etmeye başladı. Oğlu Jacques ile birlikte, her eve yeni teknolojiler kullanılarak yapılmış son derece dayanıklı ve çekici seramikte yemek pişirme imkanı sundular.

   

  1982

  Büyükbabasına bir vefa borcu olarak, Jacques şirketin adını nesilden nesile aktarılan Dünya ve Ateş'e olan tutkunun ve otantik değerlerin devamının bir sembolü olarak Emile Henry olarak değiştirdi.

   

  1983

  Amatör gurme olan Jacques, mühendis olarak aldığı eğitimi yemek pişirmeyi kolaylaştıran boyut, ağırlık ve kulplar gibi detayları tasarlamak için kullandı. Bunun için şirket içinde bir

  araştırma ve geliştirme laboratuvarı oluşturdu.

   

  1986

  Uzun araştırmalardan sonra, şirket fırında kullanılmak üzere ilk renkli ürünleri yarattı. Bu yenilik ülke çapında mutfaklar için bir atılımdı!

   

  1989

  Renklere geçiş, tüm dünyada giderek daha fazla müşteri çekmeye yardımcı oldu. Tasarım ve yemek pişirme birleşti, 'Turta yemeği' Amerikan mutfaklarında bir simge haline geldi.

   

  2005

  Jacques tarafından tasarlanan ve Tagine doğrudan alev ve tüm doğrudan modern ısı kaynakları üzerinde kullanılabilen ilk seramikti.

   

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.